« Listopad 2018 »

Obrada slike

GIMP - OpenSource program koji nudi razne mogućnosti za editiranje i kreiranje vlastitih slika i crteža. GIMP možete preuzeti OVDJE.

PhotoScape - možete preuzeti OVDJE. (Kliknite desno na zeleni okvir - Download the latest version)

Krita - također OpenSource sa raznim alatima za crtanje, prepravljanje te ilustriranje. Možete preuzeti OVDJE.

Inkscape Illustrator - vektorski program za izradu ilustracija. Možete ga preuzeti OVDJE.

MyPaint -  Ako imate 32-bit sustav preuzmite mypaint-w32-1.2.1-20170129a-installer.exe. A, ako imate 64-bitni sustav mypaint-w64-1.2.1-20170129a-installer.exe

PictBear - možete ga preuzeti OVDJE. (Kliknite desno na zeleni pravokutnik - Free download)

TuxPaint - zanimljiv program sa raznim opcijama za crtanje crteža, uz to prilikom crtanja ima razne zvukovne efekte. Možete ga preuzeti OVDJE.

Izrada animacija

Izrada 2D animacija

• SYNFIG STUDIOS - također program za izradu 2d animacija kojeg možete preuzeti OVDJE.

• STYKZ - jednostavan i besplatan program za izradu animacija. Odličan za početnike. Možete ga preuzeti OVDJE.

Izrada 3D animacija

•  BLENDER - OpenSource program za izradu 3d animacija. Blender možete preuzeti OVDJE.

Blender Team također izdaje kratke animirane filmove koje su napravili, a možete ih pogledati ovdje. Ako smatrate da su napravili i više nego odličan posao i imate svoju ideju za neku 3d animaciju, onda je vrijeme da se bacite u blenderske vode.

Primjer kratkog animiranog filma napravljenog od strane Blender Foundation.

Editiranje videa i zvuka

Editiranje videa

OpenShot - OpenSource program za editiranje videa. Nudi razne alate pomoću kojih možete urediti vaš video. Program možete preuzeti OVDJE.

Windows Movie Maker - možete preuzeti OVDJE.

Editiranje zvuka

Audacity - OpenSource program za snimanje i editiranje zvuka. Možete ga preuzeti OVDJE.

Power Sound Editor - slično kao i Audacity. Također besplatan alata za editiranje zvuka kojeg možete preuzeti OVDJE.

Razno

Scratch - Scratch je programski jezik koji omogućava jednostavno stvaranje interaktivnih priča, igara i animacija, te dijeljenje radova preko Interneta. Možete ga preuzeti OVDJE. Kratke upute možete pronaći ovdje - Scratch, kratke upute te kompletan priručnik.

Kodu Game Lab - program namijenjen programiranju igrica i virtualnih 3d svjetova za razne uzraste. Kodu možete preuzeti ovdje.

Edmodo - omogućuje siguran i jednostavan način za povezivanje i suradnju nastavnika s učenicima, roditeljima i međusobno. Račun možete napraviti ovdje.

Glogster - omogućuje izradu plakata o različitim temama pomoću teksta, slika, videa, pjesama i drugo. Glogsteru možete pristupiti ovdje.