« Ožujak 2024 »

Razredna nastava

UČIMO ČITATI I PISATIsmileyOdlična stranica učiteljice Antonije Horvatek koja je objavila niz radnih listića za učenike nižih razreda, pomoću kojih maleni mogu vježbati čitanje i pisanje.

Portal Hrvatski jezik nudi sadržaje vezane za hrvatski jezik.

Tijekom svibnja objavljena je internetska stranica Bujica riječi, namijenjena svima koji žele nešto naučiti o jeziku. Ideja projekta je da se na stranicama objavljuju jezični članci o hrvatskome jeziku.

Navrh jezika jezična je emisija za mlade. Njome se želi popularizirati hrvatski jezik.

Matematika na dlanu

Matematičke web stranice Antonije Horvatek. Uz same materijale, ovdje možete naći i linkove na mnoge druge matematičke stranice vezane ne samo uz osnovnu školu.

Biologija

Bioteka.hr - edukacijski portal za učenike od deset do petnaest godina koje zanimaju teme iz područja prirode, biologije, evolucije, zaštite okoliša, energije te zdravlja i prehrane.

Biologija.com.hr je znanstveni portal specijaliziran za novosti i članke iz područja biologije i srodnih znanosti: fiziologije, medicine, psihologije, sociologije, antropologije, prehrane, agronomije, klimatologije i drugih znanosti.

Online magazin Ekologija.com.hr pokrenut je 1. lipnja 2010. godine i osvježavan na tjednoj bazi. Ekologija.com.hr specijalizirani je interetski portal namijenjen “zeleno osvještenim” ljudima i onima koje zanima sve vezano uz ekologiju i teme kao što su: energija, klima, okoliš, otpad, zdrava hrana

Fizika

Kemija

Projekt E-škole za područje kemije koordinira i izvodi Hrvatsko kemijsko društvo u čijem radu sudjeluju znanstvenici i nastavnici Sveučilišta kao i Javnih Instituta.

Geografija

Geografija.hrPortal Geografija.hr

Zabavne stranice

ZVRK – web-časopis namijenjen za učenike od 12 – 18 godina. Sadrži tekstove o svijetu zabave, životu u školi i obitelji, nastoji pomoći u odrastanju i sazrijevanju.