« Ožujak 2024 »

Časopisi u školskoj knjižnici

Poseban dio knjižničnog fonda čine časopisi za učenike i stručni časopisi za učitelje. Klikom na naslovnicu časopisa otvarate online izdanje pojedinog časopisa kojeg posjeduje školska knjižnica. Tiskano izdanje možete čitati u našoj čitaonici.

ABC tehnike

Časopis ABC tehnike namijenjen je popularizaciji tehničke kulture među učenicima i njihovim učiteljima.

Časopis izlazi kao mjesečnik u tijeku školske godine.

Bijela pčela

Časopis za djecu na jeziku srpske nacionalne manjine. Časopis se može pročitati i na mrežnoj stranici Srpskog kulturnog društva "Prosvjeta".

Čovjek i svemir

Časopis ČOVJEK I SVEMIR izlazi četiri puta tijekom školske godine. Prvenstveno je namijenjen učenicima i nastavnicima, a rado ga čitaju i roditelji, te amateri i svi ljubitelji prirodnih znanosti i astronomije. Koristan je kao pomoćna literatura u nastavi, izbornoj nastavi i izvannastavnim aktivnostima. Donosi provjerene znanstvene informacije iz astronomije, astronautike i drugih prirodnih znanosti, a prikladno  je pomagalo i astronomima amaterima.

Drvo znanja

Drvo znanja je enciklopedijski časopis koji služi kao dodatni izvor informacija iz različitih područja znanosti.

Izlazi jedanput mjesečno, deset brojeva godišnje (u srpnju i kolovozu časopis ne izlazi).

Meridijani

Meridijani su hrvatski časopis za zemljopis, povijest, ekologiju i putovanja koji izlazi svaka dva mjeseca tijekom školske godine.

Časopis izlazi 5 puta godišnje (u rujnu, studenome, siječnju, ožujku i svibnju)

Moj planet

Časopis za učenike od 2. do 6. razreda osnovne škole.Sadrži teme iz područja prirode, biologije, fizike, zemljopisa i povijesti zbog čega već godinama služi kao nezamjenjivo pomoćno sredstvo u nadopunjavanju i obogaćivanju znanja te kao pomoć pri razumijevanju gradiva iz prirode u nižim i višim razredima osnovne škole.

Izlazi svaki mjesec tijekom cijele školske godine od rujna do lipnja (10 brojeva).

Olimp

Časopis Olimp s podlistom – Povijest hrvatskog športa - daje značajan doprinos bilježenju povijesnih činjenica koje su utjecale na oblikovanje hrvatskog sporta tijekom prošlog i ovog stoljeća. Zahvaljujući suradnji i potpori Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta imaju ga sve osnovne i srednje škole za potrebe učeničkih knjižnica te visoka učilišta u Hrvatskoj.

Časopis izlazi četiri puta godišnje.

Priroda

Časopis za popularizaciju prirodoslovnih znanosti Hrvatskog prirodoslovnog društva.

Izlazi jednom mjesečno, izuzev dvobroja koji izlazi u kolovozu.

Prvi izbor

Dječji časopis Prvi izbor namijenjen je učenicima od 1. do 4. razreda osnovne škole, učiteljima i roditeljima. Koristi se kao pomoć u ranom učenju hrvatskog jezika. Koristan je i u nastavi prirode i društva, likovne i glazbene kulture, dramskog odgoja i odgoja za vrijednosti.

Izlazi svaki mjesec od rujna do lipnja (10 brojeva).

Vidi

Časopis za informatiku i tehnologiju. Namijenjen učiteljima informatike i učenicima viših razreda.

Časopis izlazi jednom mjesečno, osim u srpnju i kolovozu kao dvobroj.