Osnovna škola Kralja Tomislava Udbina

Školski sat

Ispis statistike od 27. 11. 2012.

« Prosinac 2018 »

Portali

Za učitelje

Priručnici za djecu

Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina

Uška, Čarli i Grik bili su savim obični školarci, sa sasvim običnim problemima dok u grad te godine prije početka Velikoga križevačkog spravišća nije s lunaparkom stigla patuljčica Tana. Tada je sve krenulo naopako, a gradom se proširila vijest da je pronađena davno izgubljena ogrlica Crne kraljice koja ispunjava sve želje. Odlučni u nakani da razmrse sve dvojbe i novonastale probleme, dječaci i djevojčice, uhvaćeni u mrežu prijateljstva, sumnje, ljubomore, nepovjerenja i prve ljubavi, laćaju se detektivskog posla.

Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke

Roman na zanimljiv način opisuje sudbinu nadarene djevojčice kojoj roditelji stradavaju u prometnoj nesreći, te ona započinje životnu borbu svojim snagama, uz podršku udaljenog brata.

Iz daljine, kao pomorac na stranom brodu, poput dobrog duha usmjerava svoju sestru da i ona razabere svoje mogućnosti i da uzme u svoje ruke pravu mjeru vlastite sudbine.

Djevojčica sportom ubija žalost, dobrom voljom prekriva neiskustvo, vedrinom i neslomljivošću ustraje u svojim nastojanjima da drži korak s ostalima koji žive u neokrnjenim obiteljima i da ostavi privid kako i ona živi na način usklađen s konvencijama koje postavlja društvo.

Dubravko Jelačić Bužimski: Balkanska mafija

Martin je zagrebački mladić koji utjelovljuje sve ono što bi dječaci htjeli biti i pritom doživljava uzbudljive događaje. U ovoj napetoj knjizi on se sukobljava s Balkanskom mafijom, a sve zbog ljubavi prema djevojčici Veroniki koja zbog nesređene obiteljske situacije upada u loše društvo...